WooCommerce Product Bundles - en to fi_FI translation catalogue (161 entries)

note: Description of the plugin
en: WPC Product Bundles is a plugin help you bundle a few products, offer them at a discount and watch the sales go up!
fi_FI: WPC Product Bundle -liitännäinen auttaa sinua pakkaamaan tuotteita, tarjoamaan niitä alennuksella - ja myynti lähtee ylös!

en: Add to cart
fi_FI: Lisää ostoskoriin

en: Select options
fi_FI: Valitse vaihtoehdot

en: Read more
fi_FI: Lue lisää

en: Product Bundles
fi_FI: Tuotepaketit

en: Thank you for using our plugin! If you are satisfied, please reward it a full five-star %s rating.
fi_FI: Kiitos tuotteemme käytöstä! Jos olet tyytyväinen, paras palkkio meilleon täysi viiden tähden arvio %s.

en: Reviews
fi_FI: Arvostelut

en: Changelog
fi_FI: Muutosloki

en: Discussion
fi_FI: Keskustelu

en: How to use?
fi_FI: Kuinka käyttää?

en: Settings
fi_FI: Asetukset

en: Compatible
fi_FI: Yhteensopiva

en: Premium Version
fi_FI: Premium-versio

en: Docs
fi_FI: Documentaatio

en: Support
fi_FI: Tuki

en: Essential Kit
fi_FI: Tärkeimmät välineet

en: When creating the product, please choose product data is "Smart Bundle" then you can see the search field to start search and add products to the bundle.
fi_FI: Kun luot tuotteet, valitse tuotetiedoista "Älykkäät tuotepaketit",niin näet hakupalkin, jolla voit hakea ja lisätä tuotteita tuotepakettiin.

en: General
fi_FI: Yleinen

en: Price format
fi_FI: Hintamuotoilu

en: From min price
fi_FI: Minimihinnasta

en: Min price only
fi_FI: Ainoastaan minimihinta

en: Regular and sale price
fi_FI: Normaali ja alennettu hinta

en: Choose the price format for bundle on the shop page.
fi_FI: Valitse tuotepaketin hintamuotoilu kauppasivulla.

en: Calculate bundled prices
fi_FI: Laske tuotepakettihinnat

en: from Sale price
fi_FI: alennetusta hinnasta

en: from Regular price
fi_FI: alennetusta hinnasta

en: Bundled pricing methods: from Sale price (default) or Regular price.
fi_FI: Tuotepakettien hinnoittelumenetelmät:Alennetusta hinnasta (oletus) tai normaalista hinnasta.

en: Bundled products
fi_FI: Paketoidut tuotteet

en: Position
fi_FI: Sijainti

en: Above the add to cart button
fi_FI: "Lisää ostoskoriin"-painikkeen yläpuolella

en: Under the add to cart button
fi_FI: "Lisää ostoskoriin"-painikkeen alapuolella

en: Under the title
fi_FI: Otsikon alapuolella

en: Under the price
fi_FI: Hinnan alla

en: Under the excerpt
fi_FI: Otteen alla

en: In a new tab
fi_FI: Uudella välilehdellä

en: No (hide it)
fi_FI: Ei (piilota se)

en: Choose the position to show the bundled products list.
fi_FI: Valitse sijainti, jossa tuotepakettilista näytetään.

en: Variations selector
fi_FI: Muunnosten valitsin

en: Default
fi_FI: Oletus

en: Use WPC Variations Radio Buttons
fi_FI: Käytä WPC Variations -valintanappuloita

en: Show thumbnail
fi_FI: Näytä esikatselukuva

en: Yes
fi_FI: Kyllä

en: No
fi_FI: Ei

en: Show quantity
fi_FI: Näytä määrä

en: Show short description
fi_FI: Näytä lyhyt kuvaus

en: Show price
fi_FI: Näytä hinta

en: Price
fi_FI: Hinta

en: Subtotal
fi_FI: Osasumma

en: Show plus/minus button
fi_FI: Näytä plus/miinus-painikkeet

en: Show the plus/minus button for the quantity input.
fi_FI: Näytä plus/miinus-painikkeet määrän lisäämisessä.

en: Link to individual product
fi_FI: Linkitä yksittäiseen tuotteeseen

en: Yes, open in the same tab
fi_FI: Kyllä, aukaise samalla välilehdellä

en: Yes, open in the new tab
fi_FI: Kyllä, aukaise uudessa välilehdessä

en: Yes, open quick view popup
fi_FI: Kyllä, aukaise pikaikkuna

en: Change image
fi_FI: Vaihda kuva

en: Change the main product image when choosing the variation of bundled products.
fi_FI: MMuuta päätuotteen kuva, kun valitaan paketoitavien tuotteiden muunnelma.

en: Change price
fi_FI: Muuta hinta

en: Yes, custom selector
fi_FI: Kyllä, muokattu valinta

en: Change the main product price when choosing the variation of bundled products. It uses JavaScript to change product price so it is very dependent on theme’s HTML. If it cannot find and update the product price, please contact us and we can help you find the right selector or adjust the JS file.
fi_FI: Vaihda päätuotteen hinta, kun valitset pakettituotteiden muunnelman.Tuotehinnan muuttamiseen käytetään JavaScriptiä, joten teeman HTML vaikuttaasiihen. Jos tuotteen hintaa ei voi löytää ja päivittää, ota meihin yhteyttä,niin voimme auttaa sinua löytämään oikean valitsijan tai muokkaamaan JS-tiedostoa.

en: Total text
fi_FI: Koko teksti

en: Bundle price:
fi_FI: Tuotepaketin hinta:

en: Saved text
fi_FI: Talletettu teksti

en: (saved [d])
fi_FI: (säästit [d])

en: Use [d] to show the saved percentage or amount.
fi_FI: Käytä [d] näyttämään säästetty osuus tai määrä.

en: Bundles
fi_FI: Tuotepaketit

en: Settings for bundles on the bundled product page.
fi_FI: Asetukset pakettituotesivun tuotepaketeille.

en: Choose the position to show the bundles list.
fi_FI: Valitse sijainti, jossa tuotepakettilista näytetään.

en: Above text
fi_FI: Tekstin yläpuolella

en: Under text
fi_FI: Tekstin alapuolella

en: "Add to Cart" button labels
fi_FI: "Lisää ostoskoriin"-painikkeen nimikkeet

en: Leave blank if you want to use the default text and can be translated.
fi_FI: Jätä tyhjäksi, jos haluat käyttää käännettävää oletustekstiä.

en: Archive/shop page
fi_FI: Arkisto/kauppasivu

en: For purchasable bundle.
fi_FI: Ostettavissa olevalle tuotepaketille.

en: For purchasable bundle and has variable product(s).
fi_FI: Tuotepaketille, joka on ostettavissa ja jolla on muunneltav(i)a tuote/tuotteita.

en: For un-purchasable bundle.
fi_FI: Tuotepaketille, jota ei voi ostaa.

en: Single product page
fi_FI: Yksittäisen tuotteen sivu

en: Cart & Checkout
fi_FI: Ostoskori & Kassa

en: Coupon restrictions
fi_FI: Kupongin rajoitukset

en: Exclude bundles
fi_FI: Rajoita tuotepaketit ulkopuolelle

en: Exclude bundled products
fi_FI: Rajoita paketoidut tuotteet ulkopuolelle

en: Exclude both bundles and bundled products
fi_FI: Rajoita ulkopuolelle sekä tuotepaketit että paketoidut tuotteet

en: Choose products you want to exclude from coupons.
fi_FI: Valitse tuotteet, jotka haluat rajoittaa kupongin ulkopuolelle.

en: Exclude un-purchasable products
fi_FI: Rajoita ulkopuolelle tuotteet, jotka eivät ole ostettavissa

en: Make the bundle still purchasable when one of the bundled products is un-purchasable. These bundled products are excluded from the orders.
fi_FI: Tee tuotepaketista ostettava, vaikka yksi paketoiduista tuotteistaei ole ostettavissa. Nämä paketoidut tuotteet poistetaan tilauksesta.

en: Cart contents count
fi_FI: Ostoskorin sisällön määrä

en: Bundles only
fi_FI: Ainoastaan tuotepaketit

en: Bundled products only
fi_FI: Ainoastaan paketoidut tuotteet

en: Both bundles and bundled products
fi_FI: Sekä tuotepaketit että paketoidut tuotteet

en: Hide bundle name before bundled products
fi_FI: Piilota tuotepaketin nimi ennen paketoituja tuotteita

en: Hide bundled products on cart & checkout page
fi_FI: Piilota paketoidut tuotteet ostoskorissa & kassalla

en: Yes, just show the main product
fi_FI: Kyllä, näytä ainoastaan päätuote

en: Yes, but show bundled product names under the main product
fi_FI: Kyllä, mutta näytä paketoidut tuotteet päätuotteen alla

en: Hide bundled products on mini-cart
fi_FI: Piilota paketoidut tuotteet mini-ostoskorissa

en: Hide bundled products, just show the main product on mini-cart.
fi_FI: Piilota paketoidut tuotteet, näytä ainoastaanpäätuotteet mini-ostoskorissa.

en: Search
fi_FI: Etsi

en: Search limit
fi_FI: Hakuraja

en: Search by SKU
fi_FI: Hae SKU:n avulla

en: Search by ID
fi_FI: Hae ID-numerolla

en: Search by ID when only entered the numeric.
fi_FI: Hae ID-numerolla kun vain numero lisätty.

en: Search exact
fi_FI: Hae täsmälleen samaa

en: Match whole product title or content?
fi_FI: Etsi täysin samanlaista tuotteen otsikkoa tai sisältöä?

en: Search sentence
fi_FI: Hakulause

en: Do a phrase search?
fi_FI: Tee lausehaku?

en: Accept same products
fi_FI: Hyväksy samat tuotteet

en: If yes, a product can be added many times.
fi_FI: Jos kyllä, tuote voidaan lisätä monta kertaa.

en: Update Options
fi_FI: Päivitä valikko

en: WooCommerce PDF Invoices & Packing Slips
fi_FI: WooCommerce PDF-laskut & Osoitetarrat

en: Hide bundles
fi_FI: Piilota tuotepaketit

en: Hide bundled products
fi_FI: Piilota paketoidut tuotteet

en: WooCommerce PDF Invoices, Packing Slips, Delivery Notes & Shipping Labels
fi_FI: WooCommerce PDF-laskut, Pakkausluettelot, Lähetyslistat & Osoitetarrat

en: Please select a purchasable variation for [name] before adding this bundle to the cart.
fi_FI: Valitse ostettava muunnos tuotteelle [name] ennen kuin lisäättämän tuotepaketin ostoskoriin.

en: Please choose at least one product before adding this bundle to the cart.
fi_FI: Valitse ainakin yksi tuote ennen tämän tuotepaketin lisäämistä ostoskoriin.

en: Please choose at least a total quantity of [min] products before adding this bundle to the cart.
fi_FI: Valitse vähintään [min] tuotetta ennen kuin lisäät tuotepaketin ostoskoriin.

en: Sorry, you can only choose at max a total quantity of [max] products before adding this bundle to the cart.
fi_FI: Voit valita enintään [max] määrän tuotteita ennen tämän tuotepaketinlisäämistä ostoskoriin.

en: One of the bundled products is unavailable.
fi_FI: Yksi paketoiduista tuotteista ei ole saatavilla.

en: You cannot add this bundle to the cart.
fi_FI: Et voi lisätä tätä tuotepakettia ostoskoriin.

en: "%s" is un-purchasable.
fi_FI: "%s" ei ole ostettavissa.

en: "%s" has not enough stock.
fi_FI: "%s" ei ole riittävästi varastossa.

en: You cannot add another "%s" to the cart.
fi_FI: Et voi lisätä toista "%s" ostoskoriin.

en: "%s" is protected and cannot be purchased.
fi_FI: "%s" on suojattu eikä sitä voi ostaa.

en: (bundled in %s)
fi_FI: (paketoituna tässä tuotepaketissa: %s)

en: No results found for "%s"
fi_FI: Ei tuloksia haulle "%s"

en: Smart bundle
fi_FI: Älykäs tuotepaketti

en: Bundled Products
fi_FI: Paketoidut tuotteet

en: settings
fi_FI: asetukset

en: searching...
fi_FI: etsitään...

en: Type any keyword to search
fi_FI: Kirjoita mitä tahansa hakeaksesi

en: Selected
fi_FI: Valittu

en: Regular price
fi_FI: Normaali hinta

en: Fixed price
fi_FI: Kiinteä hinta

en: Disable auto calculate price.
fi_FI: Kytke pois päältä hinnan automaattinen laskeminen.

en: If checked, %s click here to set price %s by manually.
fi_FI: Jos valittuna, %s paina tästä asettaaksesi %s hinnan manuaalisesti.

en: Discount
fi_FI: Alennus

en: % or amount
fi_FI: % tai määrä

en: If you fill both, the amount will be used.
fi_FI: Jos täytät molemmat, käytetään määrää.

en: Custom quantity
fi_FI: Mukautettu määrä

en: Allow the customer can change the quantity of each product.
fi_FI: Salli asiakkaan vaihtaa jokaisen tuotteen määrä.

en: Each item's quantity limit
fi_FI: Kunkin tuotteen määräraja

en: Use default quantity as min?
fi_FI: Käytä oletusmäärää miniminä?

en: All items' quantity limit
fi_FI: Kaikkien tuotteiden määräraja

en: Shipping fee
fi_FI: Lähetyskulut

en: Apply to the whole bundle
fi_FI: Käytä koko tuotepakettiin

en: Apply to each bundled product
fi_FI: Käytä jokaiseen paketoituun tuotteeseen

en: Manage stock
fi_FI: Hallinnoi varastoa

en: Enable stock management at bundle level.
fi_FI: Mahdollista varaston hallinta tuotepakettitasolla.

en: By default, the bundle' stock was calculated automatically from bundled products. After enabling, please press "Update" then you can change the stock settings on the "Inventory" tab.
fi_FI: Oletuksena tuotepaketin varastomäärä laskettiin automaattisestipaketoiduista tuotteista. Aktivoinnin jälkeen paina "Update",jolloin voit vaihtaa varastoasetukset "Varasto"-välilehdellä.

en: Custom display price
fi_FI: Mukautettu hinnan näyttö

en: Add
fi_FI: Lisää

en: Remove
fi_FI: Poista

en: Default quantity
fi_FI: Oletusmäärä

en: sold individually
fi_FI: myydään yksittäin

en: From
fi_FI: Alkaen

en: Choose
fi_FI: Valitse

en: Clear
fi_FI: Tyhjennä

en: Bundle (%s)
fi_FI: Tuotepaketti (%s)

en: Create a Smart bundle
fi_FI: Luo Älykäs tuotepaketti

en: Added %s product(s) to this bundle.
fi_FI: Lisätty %s tuotetta tuotepakettiin.

en: Bundle(s) out of stock
fi_FI: Tuotepaketit loppu varastosta

en: %s is out of stock.
fi_FI: %s varasto loppu.

en: Bundle(s) low in stock
fi_FI: Tuotepakettien varastomäärä vähissä

en: %s is low in stock.
fi_FI: %s varastomäärä vähissä.
