WPC Product Bundles for WooCommerce 4.0.1 - en to da_DK translation catalogue (160 entries)

note: Plugin Name of the plugin
en: WPC Product Bundles for WooCommerce
da_DK: WPC Pakketilbud

note: Description of the plugin
en: WPC Product Bundles is a plugin help you bundle a few products, offer them at a discount and watch the sales go up!
da_DK: WPC Pakketilbud er en plugin der hjælper dig med at samle nogle udvalgte produkter til en samlet pakke til en særlig samlet pris!

note: Author URI of the plugin
en: https://wpclever.net
da_DK: https://wpclever.net/

en: Add to cart
da_DK: Tilføj til kurv

en: Select options
da_DK: Valg

en: Read more
da_DK: Læs mere

en: Once Every 5 Minutes
da_DK: Hvert 5, minut

en: WPC Product Bundles
da_DK: WPC Pakketilbud

en: Product Bundles
da_DK: Pakketilbud

en: Thank you for using our plugin! If you are satisfied, please reward it a full five-star %s rating.
da_DK: Tak fordi du bruger vores plugin! Hvis du er tilfreds, så beder vi dig give os hele fem-stjerners %s bedømmelse.

en: Reviews
da_DK: Anmeldelser

en: Changelog
da_DK: Ændringslog

en: Discussion
da_DK: Debat

en: How to use?
da_DK: Hvordan bruges den?

en: Settings
da_DK: Opsætning

en: Tools
da_DK: Værktøj

en: Premium Version
da_DK: Premium version

en: When creating the product, please choose product data is "Smart Bundle" then you can see the search field to start search and add products to the bundle.
da_DK: Når du opretter et produkt skal du vælge varedata "Pakketilbud" herefter vil du se et søgefelt hvor du vælger de varer der skal med i pakken.

en: General
da_DK: Generalt

en: Price format
da_DK: Pris format

en: From min price
da_DK: Fra mindstepris

en: Min price only
da_DK: Kun mindstepris

en: Min - max
da_DK: Min - Max

en: Regular and sale price
da_DK: Normal- og tilbudspris

en: Choose the price format for bundle on the shop page.
da_DK: Vælg prisformat på pakketilbud på webshoppen

en: Bundled products
da_DK: Tilbudte produkter

en: Position
da_DK: Placering

en: Above the add to cart button
da_DK: Over "tilføj til kurv"

en: Under the add to cart button
da_DK: Under "tilføj til kurv"

en: Under the title
da_DK: Under titel

en: Under the price
da_DK: Under pris

en: Under the excerpt
da_DK: Under forventet

en: In a new tab
da_DK: I ny tab

en: No (hide it)
da_DK: Ingen (skjul den)

en: Choose the position to show the bundled products list.
da_DK: Vælg placering for listen over produkter i pakketilbudet

en: Variations selector
da_DK: Vælg varianter

en: Default
da_DK: Standard

en: Use WPC Variations Radio Buttons
da_DK: Brug WPC Variant Radio Knapper

en: Show thumbnail
da_DK: Hvis miniature billede

en: Yes
da_DK: Ja

en: No
da_DK: Nej

en: Show quantity
da_DK: Vis antal

en: Show short description
da_DK: Vis kort beskrivelse

en: Show price
da_DK: Vis pris

en: Price
da_DK: Pris

en: Link to individual product
da_DK: Link til individuelle produkter

en: Yes, open in the same tab
da_DK: Ja, åben i samme tab

en: Yes, open in the new tab
da_DK: Ja, åben i ny tab

en: Yes, open quick view popup
da_DK: Ja, åben hurtigvisnings popup

en: Change image
da_DK: Skift billede

en: Change the main product image when choosing the variation of bundled products.
da_DK: Skift produktbillede (main) når variant vælges

en: Change price
da_DK: Skift pris

en: Yes, custom selector
da_DK: Ja, kundevalg

en: Change the main product price when choosing the variation of bundled products. It uses JavaScript to change product price so it is very dependent on theme’s HTML. If it cannot find and update the product price, please contact us and we can help you find the right selector or adjust the JS file.
da_DK: Skift produktpris (main) når du vælger variation for pakketilbuds produkter. Vi benytter JavaScript til at ændre produkt prisen så det er meget afhængig af dit tema’s HTML. Hvis vores kode ikke finder og opdatere produktprisen, så beder vi dig kontakte os så vi kan hjælpe med at finde den rigtige løsning og tilrette JS filen.

en: Total text
da_DK: Samlet tekst

en: Bundle price:
da_DK: Pakketilbuds pris:

en: Saved text
da_DK: Gemt tekst

en: (saved [d])
da_DK: (gemt [d])

en: Use [d] to show the saved percentage or amount.
da_DK: brug [d] til at vise den gemte procent eller beløb.

en: Bundles
da_DK: Pakketilbud

en: Settings for bundles on the bundled product page.
da_DK: Opsætning for tilbuddet på Pakketilbuds siden

en: Choose the position to show the bundles list.
da_DK: Vælg hvor listen for pakketilbuddet skal vises

en: Above text
da_DK: Over tekst

en: Under text
da_DK: Under tekst

en: "Add to Cart" button labels
da_DK: "Tilføj til kurv" knappen navn

en: Leave blank if you want to use the default text and can be translated.
da_DK: Efterlades blank for standard (oversættes)

en: Archive/shop page
da_DK: Arkiv/webshop side

en: For purchasable bundle.
da_DK: For aktive pakketilbud

en: For purchasable bundle and has variable product(s).
da_DK: For aktive pakketilbud med variable produkter

en: For un-purchasable bundle.
da_DK: Fir ikke aktive pakketilbud

en: Single product page
da_DK: Enkelt vare

en: Cart & Checkout
da_DK: Kurv og kasse

en: Exclude un-purchasable products
da_DK: Udeluk ikke aktive produkter

en: Make the bundle still purchasable when one of the bundled products is un-purchasable. These bundled products are excluded from the orders.
da_DK: Lad pakketilbuddet forsat være aktiv selvom et af produkterne i pakken ikke er aktivt. Produkter vil blive udelukket fra bestillingen.

en: Cart contents count
da_DK: Tæl kurvens varer

en: Bundles only
da_DK: Kun pakketilbudet

en: Bundled products only
da_DK: Kun produkterne

en: Both bundles and bundled products
da_DK: Både pakketilbud og produkter

en: Hide bundle name before bundled products
da_DK: Skjul pakketilbudsnavn før produktnavn

en: Hide bundled products on cart & checkout page
da_DK: Skjul pakketilbudsprodukt i kurv og checkout

en: Yes, just show the main product
da_DK: Ja, vis kun hovedproduktet

en: Yes, but show bundled product names under the main product
da_DK: Ja, men vis pakketilbudsnavn under hovedproduktet

en: Hide bundled products on mini-cart
da_DK: Skjul pakketilbuds produkterne i mini-kurv

en: Hide bundled products, just show the main product on mini-cart.
da_DK: Skjul pakketilbuds produkter, vis kun hoved produkterne i kurven

en: Search
da_DK: Søg

en: Search limit
da_DK: Søg begrænsning

en: Search by SKU
da_DK: Søg på varenummer

en: Search by ID
da_DK: Søg på ID

en: Search by ID when only entered the numeric.
da_DK: Søg på ID (kun numerisk)

en: Search exact
da_DK: Søg præcist

en: Match whole product title or content?
da_DK: Match hele produkt titlen eller indhold

en: Search sentence
da_DK: Søg sætning

en: Do a phrase search?
da_DK: Søg et udtryk?

en: Accept same products
da_DK: Accepter samme produkt

en: If yes, a product can be added many times.
da_DK: Hvis ja kan et produkt angives flere gange

en: Advance
da_DK: Avanceret

en: Price sync
da_DK: Synkroniser pris

en: Enable this option to change the bundle price automatically when changing the price of the bundled product. You also can do it by manually on the Tools tab.
da_DK: Aktiver dette valg for automatisk at ændre pakketilbuddets pris, når pris på et af produkterne ændre sig. Du kan gøre det manuelt på "Værktøjs" tab'en.

en: Price update
da_DK: Pris opdatering

en: Enable this option to show the update price tool in each product. Use this tool to update the price for all bundles contain the current product.
da_DK: Aktiver dette valg for at vise prisopdaterings værktøjet for hvert enkelt produkt i pakketilbuddet

en: Update Options
da_DK: Opdaterings valg

en: Product bundles
da_DK: Pakketilbud

en: View all product bundles
da_DK: Vis alle pakketilbud

en: Update price for all bundles
da_DK: Opdater pris på alle pakketilbud

en: The bundle price will be updated every 5 minutes automatically, you can click to update immediately.
da_DK: Prisen for pakketilbud vil automatisk blive opdateret hvert 5. minut, klikke for opdatering med det samme

en: Please select some product options before adding this bundle to the cart.
da_DK: Du skal vælge variant før du kan tilføje dette pakketilbud til din kurv

en: Please choose at least one product before adding this bundle to the cart.
da_DK: Du skal vælge mindst et produkt før du kan tilføje dette pakketilbud til din kurv

en: Please choose at least [min] in the whole products before adding this bundle to the cart.
da_DK: Du skal vælge mindst [min] før du kan tilføje dette pakketilbud til din kurv

en: Please choose maximum [max] in the whole products before adding this bundle to the cart.
da_DK: Du skal vælge højest [max] før du kan tilføje dette pakketilbud til din kurv

en: One of the bundled products is unavailable.
da_DK: Et af produkterne i pakketilbuddet er ikke tilgængeligt

en: You cannot add this bundle to the cart.
da_DK: Dette pakketilbud kan ikke tilføjes din kurv nu

en: "%s" is un-purchasable.
da_DK: "%s" kan ikke købes.

en: "%s" has not enough stock.
da_DK: "%s" er ikke på lager

en: You cannot add another "%s" to your cart.
da_DK: Du kan ikke tilføje endnu en "%s"  til din kurv

en: "%s" is protected and cannot be purchased.
da_DK: "%s"  er beskyttet og kan ikke købes nu

en: (bundled in %s)
da_DK: (pakketilbud i "%s" )

en: No results found for "%s"
da_DK: Ingen resultater fundet for "%s"

en: Update the price of all bundles containing this product. The completion time for this process depends on the number of bundles you have in your store.
da_DK: Opdater prisen for alle pakketilbud der indeholder dette produkt. Tiden for denne handling afhænger af antallet af pakketilbud i din webshop.

en: Update Price
da_DK: Opdater pris

en: This tool is for updating the price of all bundles containing the modified product. It is invalid for a bundle.
da_DK: Dette værktøj bruges til at opdatere prisen på alle pakketilbud der indeholder det ændrede produkt. Det kan ikke anvendes i pakketilbud.

en: This box content just appears after you publish the product.
da_DK: Denne boks indhold vises efter du har udgivet produktet

en: Smart bundle
da_DK: Pakketilbud

en: Bundled Products
da_DK: Pakketilbuds produkter

en: settings
da_DK: indstillinger

en: searching...
da_DK: søg ...

en: Type any keyword to search
da_DK: Skriv et hvert nøgleord til søgningen

en: Selected
da_DK: Valgt

en: Regular price
da_DK: Normal pris

en: Fixed price
da_DK: Fast pris

en: Disable auto calculate price.
da_DK: Stop automatisk prisjustering

en: If checked, %s click here to set price %s by manually.
da_DK: hvis valgt, %s klik her for at sætte prisen for %s manuelt.

en: Discount
da_DK: Rabat

en: % or amount
da_DK: & eller beløb

en: If you fill both, the amount will be used.
da_DK: Hvis du vælger begge vil beløb blive anvendt

en: Custom quantity
da_DK: Kunde antal

en: Buyer can change the quantity of bundled products.
da_DK: Køber kan ændre antallet af produkter i pakketilbuddet

en: Limit of each item
da_DK: Begræns hvert produkt

en: Use default quantity as min?
da_DK: Brug standard antal som minimum

en: Limit of whole items
da_DK: Begræns alle produkter

en: Shipping fee
da_DK: Gratis fragt

en: Apply to the whole bundle
da_DK: Gælder for hele tilbuddet

en: Apply to each bundled product
da_DK: Gælder for hvert produkt i pakken

en: Manage stock
da_DK: Styr lager

en: Enable stock management at bundle level.
da_DK: Aktiver lagerstyring på pakketilbus niveau

en: By default, the bundle' stock was calculated automatically from bundled products. After enabling, please press "Update" then you can change the stock settings on the "Inventory" tab.
da_DK: Som standard vil pakketilbuds lager blive beregnet automatisk ud fra pakketilbuddets produkter. Når aktiveret, så klik straks på "Opdater" hvorefter du kan ændre indstillingerne på "Beholdning" tab.

en: Custom display price
da_DK: Tilpas viste pris

en: Add
da_DK: Tilføj

en: Remove
da_DK: Fjern

en: Default quantity
da_DK: Standard antal

en: From
da_DK: Fra

en: Choose
da_DK: Vælg

en: Clear
da_DK: Fortryd

en: Bundle(s) low in stock
da_DK: Begrænset lager for produkter i pakken

en: %s is low in stock.
da_DK: %s har lavt lager antal.

en: %1$s is low in stock. There are %2$d left.
da_DK: %1$s har kun få på lager. Der er %2$d tilbage.

en: Bundle (%s)
da_DK: Produkter (%s)

en: Create a Smart bundle
da_DK: Opret et Pakketilbud

en: Added %s product(s) to this bundle.
da_DK: Tilføjet %s produkt(er) til denne pakke.

en: Bundle(s) out of stock
da_DK: Produkt(er) i pakken er ikke på lager

en: %s is out of stock.
da_DK: %s er ikke længere på lager.
